صفحه اصلی / آموزشی / ۱۰دلیل مفید بودن وبلاگ برای فروشگاه اینترنتی

۱۰دلیل مفید بودن وبلاگ برای فروشگاه اینترنتی

شاید برای شما هم سوال باشه که چرا فروشگاهای اینترنتی باید وبلاگ داشته باشند؟ اکثر فروشگاه های اینترنتی مطرح وموفق کشور ، با توجه به اینکه توانسته اند نظر مردم را به خود جلب بکنند و در واقع به حدی برسند که دیگر نیازی به تبلیغات ندارند و همه ی مردم با آنها آشنا هستند ، وبلاگ دارند!!!

سایتی مثل دیوار که هر روز بیش از هزاران آگهی دارد یا سایت فروشگاهی دیجی کالا که در بین مردم نام آشناست دارای وبلاگ هستند، دلیل داشتن وبلاگ این سایت ها چیست؟

دلیل استفاده از وبلاگ در فروشگاه اینترنتی

وبلاگ را در واقع میتوان به عنوان یک مرجع کلی در نظر گرفت که میتوانید به وسیله آن با مخاطبان و مشتریان به راحتی ارتباط برقرار کنید و هر آن چیزی که دلتان میخواهد به مخاطب خود بگویید. استفاده از وبلاگ میتواند همچنین برای بازاریابی محتوا ، مصارف سئو و غیره هم استفاده شود.

 • اعتماد و اطمینان مشتریان و کاربران به شما

وبلاگ در اصل باعث میشود که وجه قابل اعتمادی از شما ، در ذهن مخاطبانتان بسازد و باعث اطمینان کاربرانی میشود که قصد خرید دارند اما نمیدانند از چه راه و روشی، شما میتوانید این اطمینان رو به مشتریان خود بدهید که محصولاتی که شما در سایت به فروش میرسانید دارای کیفیت درجه یک و ضمانت میباشد و این گونه اعتماد واطمینان مشتریان را بدست می آورید.

 • ارتباط با مخاطبان

به راحتی با کاربران خود ارتباط بگیرید ، به وسیله وبلاگ میتوانید در واقع یک بستری رو ایجاد کنید که با مخاطبان خود ارتباط نزدیک تری ایجاد کنید، برای مثال میتونید از مشکلات و سختی هایی که برای تولید یک محصول اموزشی کشیده اید صحبت کنید و یا اگر قیمت محصولتان گران شد علت گرانی محصول رو خود به طور واضح روشن کنید. به این صورت میتوان ارتباط قوی و اعتماد پذیری بیشتری داشته باشیم.

 • برندسازی

از مهم ترین قسمت نیاز به وبلاگ شاید میتوان به برندسازی اشاره کرد، برندسازی کمک بسیار زیادی میکند که مخاطبان به راحتی به شما اعتماد کنند و از سایت شما به عنوان یک سایت درجه یک و قابل اعتماد یاد بکنند،محتواهایی که در وبلاگ شما منتشر میشود دارای ارزش خواهد بود و این به وسیله برندسازی حاصل میشود.

 • همیشه در صحنه بودن

همیشه در میدون هستید و نام شما برده میشود، به طور مثال وقتی برای راهنمایی خرید محصولی ، جست و جویی در گوگل انجام میدیم چشم کاربران به نام سایت شما می افتد و باعث میشود نام سایت شما و کیفیت مقاله شما در ذهن کاربران بماند و این یک پوئن مثبت برای شما میباشد.

 • راهنمایی مهندسی شده کاربران برای خرید محصولات شما

از قسمت های مهم دیگر استفاده از وبلاگ ، راهنمایی دلسوزانه و هدف دار مخاطبان میباشد. به این صورت که مرجعی کامل برای راهنمایی مخاطبان باشید و در آخر میتونید محصولی که برای رفع مشکل مخاطب باشد به آن پیشنهاد بدهیم،

به طور مثال: امروزه اکثر مردم وقتی یه مشکلی براشون پیش میاد سریع و در اولین کار مشکل خود رو در گوگل سرچ میکنند، مثلا خود من چند روزی بود که موهایم بد جوری شوره میزد با سرچ در گوگل چندین مقاله رو مطالعه کردم که در ابتدا علت های شوره زدن سر رو گفته بود و در آخر هم چندین راه حل پیشنهاد داده بود که باید از داروهایی گیاهی و شامپو های ضد شوره سر استفاده بکنی و لینک خرید شامپو ها رو هم به من پیشنهاد داده بود ،این پیشنهاد باعث شد تا من یه سری به سایت فروشگاهی بزنم و محصول رو خرید بکنم.

 • کاربران قبل از خرید ، وبلاگ ها را دنبال میکنند

اگر به این نکته توجه کنید به راحتی میفهمید که حتی خود شما هم برای خرید محصولی مانند گوشی از اینترنت به طور حتم به مقاله ها ، مطالب ، وبلاگ ها و غیره میپردازید تا از کیفیت ، کارایی و امکانات آن محصول نسبت به بقیه گوشی ها خبر دار بشوید و پس از مقایسه کردن در آخر تصمیم خود رابگیرید. طبق یک نظر سنجی در کشور انگلستان در سال ۲۰۱۴  از بین ۱۰۰۰ نفر  ۸۵% از این تعداد صرفا فقط به توضیحاتی که درباره ی محصولات در وبلاگ داده شده را توجه کرده اند و سپس خریداری میکنند پس با این تفاسیر اگر بتوانیم در وبلاگ های خود محتوایی با کیفیت بالا و ارزشنمد تولید کنیم  میتوانیم آن محتوا را تبدیل به یک پیشنهاد برای کاربران بکنیم.

 • مرجعی برای جواب دادن به پرسش ها

دلیل اصلی تولید محتوا به احتمال زیاد راهنمایی کردن کاربران ومشتریان برای خریدی به صرفه و مطمئن است. حتما برای همه کسانی که تجربه خرید انلاین را دارند این اتفاق پیش اومده که درباره ی محصول اتخابی خود  پرسش هایی دارند و همان سوال ها را در گوگل سرچ میکنند، پس با کمک وبلاگ و تولید محتوایی برای جواب دادن به سوال های کاربران  میتوان راهنمای خوبی برای کاربران بود. همان طور که گفته شد وبلاگ برای ایجاد اعتماد است. پس باید از طریق جواب دادن به سوالات  اعتماد مشتریان و کاربران را جلب کنیم.

استفاده از وبلاگ برای سئو 

سئو در وبلاگ

وبلاگ فواید بسیار زیادی برای سئو دارد، از وبلاگ میتوان برای مصارف سئو هم استفاده کرد. کاربران همیشه به دنبال منابع و بسترهایی هستند که توضیحات مهم و با ارزشی را به آنها تحویل بدهند،شما با ارائه یک محتوای تاثیر گذار و با کیفیت به کاربران ، وقت آنها را از آن خود میکنید و این یک امتیاز مثبتی میباشد که از طریق گوگل به شما داده میشود وگوگل به همین دلیل مقاله شما را در صدر قرار میدهد.

 • افزایش ترافیک سایت

وبلاگ باعث میشود که ترافیک سایت تان افزایش بیابد! پس برای اینکه بتوانید ترافیک سایت را افزایش دهدید حتما وقت آن رسیده که شروع به نوشتن در وبلاگ کنید،به نقل از سایت HubSpot اگر وبلاگ داشته باشید ۴۰۰ برابر شانس بیشتری برای دیده شدن صفحات سایت تون نسبت به سایت هایی که وبلاگ ندارند دارید.به طور کلی هر دفعه که شما مقاله ای را با کلمه کلیدی بهینه سازی میکنید مشتری و کاربر توسط آن کلید واژه مانند یک آهنربا به سمت شما می آید ، محتوای بهینه شده ای که شما تولید میکند نشان میدهد که آیا این ترافیک به بازدید کننده یا خریدار تبدیل خواهد با خیر.

 • لینک سازی

خیلی راحت لینک سازی داخلی انجام بدید، در وبلاگ این امکان رو دارید که لینک سازی بکنید. لینک سازی یک پروسه مهم برای جذب کاربران میباشد، با استفاده ار لینک سازی است که میتوانید کاربرانی راکه قصد خرید دارند را به سایت خود بکشانید و محصول خود را به آنها معرفی بکنید.

لینک سازی برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است و مانند خزنده ها (crawler) لینک های شما را دنبال میکند. مطالبی که در وبلاگ انتشار میشوند باید به طور حتم برای کاربران باشند اگر کاربر مقاله ای که شما در وبلاگ انتشار داده اید را نپسندد و به صفحه قبلی خود یعنی گوگل برگردد، گوگل این عمل رو به عنوان ضعف محتوای شما در نظر میگیرد و امتیاز بدی به محتوای شما میدهد.

 • تولید محتوا

محتوا از مهم ترین قسمت های یک وبلاگ به شمار می آید و در واقع وبلاگ بستری است برای تولید و انتشار محتواهایی با کیفیت ، حتما این جمله را شنیده اید که محتوا پادشاه است  این جمله به این معنا است که با  تولید محتوا در وبلاگ میتوانید در گوگل پادشاهی بکنید و هر آن چیزی که از مخاطبان خود را میخواهید به زبان کیبوردتان بنویسید.

 

درباره نویسنده :

8 دیدگاه برای ۱۰دلیل مفید بودن وبلاگ برای فروشگاه اینترنتی ثبت شده است

  1. هر وبلاگی برای یک هدف ساخته میشود هدف ها میتواند صرفا برای آموزش ، اطلاع رسانی ، یا برای برندینگ و تبلیغات محصولات یکسایت باشد

 1. به نظرتون تاثیر وبلاگ نویسی برای این سایت ها چه قدر ارزش داره یعنی سوالم اینکه دقیقا باید چه تایم و هزینه ای برای این کار صرف کرد؟

  1. ارزشی به اندازه اعتماد با بلاگ نویسی پایه و اساس برندینگ فراهم میشود و با برندینگ همه کاربران شما را میشناسند

  1. به طور حتم تولید محتوا از واجبات است و با کمک تولید محتوا میتوان جایگاه بهتری در گوگل داشته باشیم پس اولیت با تولید محتوا است

 2. آقا سلام. من یه سایت فروش محصولات آموزشی در حوزه موفقیت کاری و زندگی و … دارم و به تازگی با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم. کلا چه منبعی رو برای آموزش صفر تا صد تولید محتوا و سئو پیشنهاد میدین.

  1. منابع زیادی در حوزه وب مستری ودیجیتال مارکتینگ وجود دارد شما میتوانید به دو سایت پر طرفدار وب سیما و نوین سئو مراجعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *