صفحه اصلی / آموزشی / seo بهتر است یا ads

seo بهتر است یا ads

برای اینکه یک فروشگاه انلاین با درصد فروش بالا داشته باشیم باید با بازاریابی اینترنتی  آشنا باشیم ، بازاریابی اینترنتی شامل کارهایی میشه که باید انجام بدیم تا کاربران و مشتریان با مراجعه به سایت ، محصول  مورد نظر خودشون رو خریداری بکنند. سئو یکی از راه هایی است که میتوانید قدرت بازاریابی خودتون رو به رخ رقیبان بکشید.

دراین مقاله قراره توضیح مختصری درباره ی سئو  و تبلیغات کلیکی یا (ads) بدیم و اینکه نکات مثبت و منفی هر کدوم نسبت به هم چه مواردیه؟

تفاوت سئو و تبلیغات کلیکی

در این قسمت درباره ی  تفاوت های سئو و تبلیغات کلیکی گوگل صحبت خواهیم کرد البته هر دو این موارد برای کمک به فروش محصولات و امتیاز گرفتن از گوگل هستند و در واقع هر دو برای بازاریابی استفاده میشه.

seo چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی سایت میباشد، به مجموعه عملکردهایی که در یک سایت برای گرفتن ورودی از گوگل و افزایش بازدید محصول در فروشگاه  انجام میشود  سئو میگویند یک توضیح کاملا مختصر و ساده ، در واقع یک نوع بازاریابی است که در آن باید مجموعه  از قوانین رو رعایت کرد. گوگل قوانین و الگوریتم هایی دارد که اگر میخواهید سایت خود را سئو کنید باید به آن قوانین احترام بذاریم و رعایت کنید.میتوانید برای مطاله بیشتر درباره ی مقاله الگوریتم های گوگل   مراجعه بفرمایید.

همان طور که اشاره شد برای فروش محصولات در سایت باید بازاریابی اینترنتی بلد باشیم سئو یکی از راه هایی بازاریابی اینترنتی میباشد که بر اساس الگوریتم های  گوگل کار میکند. سئو در اصل رایگان است یعنی اینکه شما برای سئو کردن یک سایت نیازی نست که به گوگل پولی پرداخت کنید. شما میتوانید با رعایت قوانین سئو از گوگل ورودی بگیرید. سئو زمان بر است اما مطمئن وپا برجا ، با سئو میتوانیم  سایت خود را در دراز مدت در لینک های بالای گوگل نگه داریم، پس اگر بخواهیم از مزایای سئو نسبت به تبلیغات کیلیکی اشاره کنم  یکی  رایگان بودن     دومی  پابرجا موندن در دراز مدت  است. ولی از بدی هایی سئو اینکه شما همان لحظه جواب نمیگیرید یعنی  به لینک اول  در همان ابتدا نخواهید رسید بلکه در طول زمان از صفحه های ۶یا ۷ گوگل به صفحات اول نزدیک میشوید.

ads چیست ؟

اگر مشتاق این هستید که محصولات سایت خود را در یک بازه زمانی معین و با پرداخت پول به گوگل به نمایش مشتریان خود در بیاورید و به زبانی دیگر سریع تر به فروش برسید  استفاده از ads انتخابی کاملا منطقیه!! ads یا تبلیغات کلیکی به نحوی میباشد که با پرداخت پول در ازاری هر کلیک است . به فرض مثال اگر کلمه کلیدی را انتخاب کردید که به نظر شما ارزشش را دارد میتوانید با تبلیغات کلیکی گوگل  آن کلمه کلیدی که در لینک اول هم قرار میگیرد محصولات خودتون رو بازاریابی بکنید.

از مزایای تبلیغات کلیکی اینکه به سهولت میتونید در کمترین فرجه زمانی بازاریابی مطمئنی رو انجام بدید به فرض مثال دیگر لازم نیست وقت خود را برای سئو کردن محصولات بگذارید و با پرداخت پول به گوگل میتوانید نتیجه ای را که مورد انتظار شما است را به دست اورید.

در ایران به صورت مستقیم این امکان وجود نداره که با شرکت گوگل ارتباط برقرار کنیم و سفارش کار بدیم اما بعضی از شرکت ها در ایران هستند که با کمک شرکت های دیگر در کشور های همسایه این فرصت رو به وجود میارن.

 نتیجه گیری

اگر بخواهم خیلی اسون تر این مقاله رو بهتون بگم یه مثال میزنم ، فکر کنید که به یک باشگاه بدنسازی رفته اید،در اون باشگاه شما برای اینکه به تناسب مناسب و دلخواهی که میخواهد برسید دو گزینه وجود داره یا اینکه باید هر روز تمرین سخت کنید دمبل بزنید رکاب بزنید و غیره  یا اینکه از امپول ها و قرص هایی  که بدن شما رو در کوتاه مدت به نتیحه دلخواه میرساند استفاده کنید هر چند که این قرص ها وامپول ها هیچ تاثیری در بدن شما پس از مدتی ندارند و کاملا موقت هستند مانند ads

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *