صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / با این چند توصیه برای خرید محافظ صفحه نمایش دیگر سرتان کلاه نمی رود!

با این چند توصیه برای خرید محافظ صفحه نمایش دیگر سرتان کلاه نمی رود!

با این چند توصیه برای خرید محافظ صفحه نمایش دیگر سرتان کلاه نمی رود!

امروزه ما نمیتوانیم زندگى خود را بدون تلفن هاى همراهمان یا همان گوشى هاى موبایل تصور کنیم،چه بخواهیم چه نخواهیم مى توان گفت زندگى امروزه ما به این گوشى هاى هوشمند گره خورده است.

از نظر شما مهم ترین بخش هر گوشى موبایل چیست؟!

براى پاسخ این سوال جواب هاى گوناگونى وجود دارد طبیعتاً صفحه نمایش هم دریکى از پاسخ ها خواهد بود، صفحه نمایش یکى از اصلى ترین و گران ترین بخش هاى هر گوشى است در واقع بیشتر مراقبت هاى ما ازگوشیهایمان هم به این بخش مربوط است(البته اگر دزدهاى محترم گوشى را نادیده بگیریم) حال یک سوال اساسى مطرح میشود:

چرا از صفحه نمایش گوشى مراقبت کنیم؟!

اگر تابحال تجربه تلخ آسیب دیدگى صفحه نمایش گوشى خود را داشته اید،احتمالاً میدانید که هزینه تعمیر صفحه نمایش بسیار بالاست(بله حدوداً نصف قیمت همان گوشى) پس بهترین کار این است که طورى از صفحه نمایش گوشى مراقبت کنیم که خدایى نکرده اتفاقى براى آن نیفتد!!!
اما یک سوال مهم دیگر مطرح میشود:

چگونه از صفحه نمایش گوشى ها مراقبت کنیم؟!

همانطور که گفتیم زندگى این روزهاى ما با گوشى هاى هوشمندمان گره خورده است،همیشه همراهمان هستند ، یا در دستمان یا در جیبمان یا در کیفمان! آنها همه جا هستند!!
براى مراقبت گوشى در تمام این حالات باید یک محافظ صفحه نمایش یا (همان گلس )خوب داشته باشیم. (اما باز هم مراقبت شما در اولویت قرار دارد) اما از حادثه و اتفاق که نمیتوان جلوگیرى کرد احتمالاً براى همه ما پیش آمده که گوشى از دستمان روى زمین سقوط کرده است یا از جیبمان روى زمین افتاده است و کلى اتفاق دیگر ما میخواهیم با معرفى انواع محافظ ها به شما بگوییم که کدام یک براى شما مناسبتر است.

محافظ صفحه نمایش پلاستیکى بهتر است یا شیشه اى؟!

دو نوع صفحه نمایش در بازار موجود است: پلاستیکى و شیشه اى(یا به اصطلاح گلس)،مدل پلاستیکى از مدتها قبل در بازار موجود بوده و شاید شما هم تاکنون یکى از آنها را داشته اید، همان محافظ معروفى که نیاز به مهارت زیادى در چسباندن آن داشت و اگر شما یا فروشنده به میزان کافى ماهر نبودید،حباب هاى ریز و درشتى روى صفحه نمایش ایجاد میشد ( میدانیم که شما هم مثل ما از این حباب ها متنفر هستید) یکى از علت هاى محبوبیت این نوع محافظ ها قیمت بسیار پایین آنها است، اما آیا قیمت پایین کافى است؟! قطعاً خیر، زیرا این نوع محافظ ها از صفحه نمایش در برابر ضربه،سقوط و خیلى چیزهاى دیگر محافظت نمیکنند،مى توان گفت تنها از خراش و ضربه و وسیله هاى دیگر محافظت میکنن. آن هم اشیاى نه چندان تیز!!
محافظ هاى شیشه اى مزیت هاى بسیار بیشترى نسبت به انواع پلاستیکى آن دارند. این نوع صفحه نمایش حرارت دیده و فشرده است،حالت ارتجاعى داردکه همین حالت ارتجاعى یکى از مزیت هاى آن نسبت به پلاستیکى است. خوشبختانه این نوع محافظ هاى شیشه اى کم کم جاى خود را در بازار پیدا کرده اند و قیمت هاى آنها کمتر ازگذشته شده است این نوع صفحه نمایش ضخیم تر است که همین ضخامت باعث مقاومت بیشتر در برابر ضربه ، سقوط و خط و خراش است ،اما این ضخامت آزاردهنده نیست و میتوان گفت کاربر همان حس برخورد با صفحه نمایش گوشى خود بدون لایه اضافى را دارد.
پس با توجه به قیمت بالاى گوشى در این روزها استفاده از محافظ شیشه اى منطقى تر و ایمن تر است

درباره نویسنده :

4 دیدگاه برای با این چند توصیه برای خرید محافظ صفحه نمایش دیگر سرتان کلاه نمی رود! ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *