۲ اهمیت وبلاگ نویسی سایت های فروشگاهی

۲ علت اساسی وبلاگ نویسی برای سایت های فروشگاهی

اگر شما هم به تازگی شروع به آموزش تولید محتوا کردین و یا خیلی وقته شروع کردین ولی هنوز سوال هایی تو ذهنتون در مورد علل تولید محتوا دارین دعوتتون میکنم که در این پست با من همراه باشین چون امروز میخوایم برای سوال اهمیت های وبلاگ نویسی برای سایت های فروشگاهی جوابی پیدا کنیم.

چرا باید برای سایت های فروشگاهی وبلاگ بنویسیم؟

وقتی این سوال از من پرسیده شد اولین جوابی که در ذهنم نقش بست تجربه استفاده از مقاله های دی جی کالا بود و جوابم اولین تاثیری بود که این مقاله های روی من گذاشته بود یعنی جلب اعتماد.این اعتماد سازی توسط یک سایت فروشگاهی یکی از مسائلی است که در ادامه متوجه میشیم در واقع زیر شاخه ای از مسئله ی برند سازیت،اما منظور من از اعتماد سازی چی بود؟اگر بخوام بیشتر درباره ی این حس توضیح بدم باید بگم که این مقاله ها تونستن بودن اعتماد منو نسبت به نویسنده جلب کنن چه جوری؟اینجوری که نویسنده های مقاله ها با صداقت به من اطلاعات درستی رو داده بودن و در آخر باعث شده بودن من به عنوان خواننده مقاله تصمیم درستی بگیرم و این تصمیم صرفا به نفع فروشگاهشون نبود اما نتیجه این اعتماد سازی مطمئنا در بلند مدت به نفع فروشگاه بود.
بله تجربه اینکه نویسنده برای اینکه محصول مورد نظر فروشگاه خودشون رو بفروشه به شما دروغ نمیگه و شما رو به سمت انتخاب درست سوق میده باعث میشه که شما بعد از چند بار تکرار این تجربه به مقالات دیگه هم اعتماد کنین و هر چیزی که اون سایت به شما پیشنهاد میده رو چشم بسته انتخاب کنین و با این اتفاق شما تبدیل به مشتری ثابت و وفادار اون فروشگاه میشین. تا این قسمت بحث جواب من به این سوال بر اساس تجربه ی استفاده از این مقالات بود ولی از اینجا به بعد میخوایم این سوال و به صورت تخصصی جواب بدیم.پس اگر دنبال جواب این سوال به صورت تخصصی هستین در ادامه با من همراه باشید.

۲ اهمیت اساسی وبلاگ نویسی برای سایت های فروشگاهی

به صورت تخصصی اهمیت وبلاگ نویسی برای سایت های فروشگاهی به دو دسته ی کلی تقسیم میشه:
  1. سئو
  2. برند سازی

سئو (seo):

وبلاگ نویسی نتیجه ی شگفت انگیزی بر روی سئو سایت شما خواهد داشت. چرا؟ چون در قدم اول باعث افزایش ورودی و ترافیک سایت شما میشه؛ همینطور باعث میشه خواننده زمان بیشتری رو در سایت شما بگذرونه که این مورد هم از اهمیت بالایی برخورداره. همچنین با استفاده از لینک سازی چه لینک داخلی و چه لینک خارجی سئو سایت شما بهبود پیدا میکنه، و وقتی مقاله شما توسط سایر سایت ها استفاده بشه باز هم دربهبود سئو سایت شما تاثیر گذاره.
و البته همه این نتایج به این موضوع ختم میشه که شما میتونین با استفاده از این مقالات برای محصولات خودتون مشتری حذب کنین.

برندسازی:

این مقوله از دو سمت برای سایت شما حائز اهمیته.یکی از سمت مخاطبین شما و یکی از سمت شرکت های تولید کننده.اول به تاثیر مخاطبین بپردازیم و ببینیم تولید محتوا یا وبلاگ نویسی چطور شما رو تبدیل به یک برند میکنه. مقوله اعتماد سازی رو که اول همین پست در موردش صحبت کردیم رو به یاد میارین؟.این موضوع دقیقا یکی از مهم ترین مقوله هایی است که شما رو تبدیل به یک برند میکنه.وقتی شما اعتماد مخاطبان رو جلب کردین حالا با نوشتن مقاله های بیشتری که نیاز های مخاطبتون رو پاسخ میده تبدیل میشین به یک برند که نه تنها اعتماد مخاطبانتون جلب کردین اعتماد تولید کننده ها رو هم جلب کردین تا معرفی و تبلیغ محصولاتشون رو به شما بسپارن و بتونین در این زمینه هم کسب درآمد کنین.
البته اهمیت وبلاگ نویسی برای سایت های فروشگاهی به همینجا ختم نمیشه ولی تلاش من این بود که به صورت خلاصه مهم ترین تاثیرات وبلاگ نویسی برای فروشگاه های اینترنتی در اختیارتون بذارم. تا از این مقوله ی مهم به سادگی نگذرین.
امیدوارم این پست برای شما هم مفید بود باشه و خوشحال میشم که شما نظراتتون در مورد اهمیت این موضوع زیر همین پست بگین .

درباره نویسنده :

2 دیدگاه برای ۲ اهمیت وبلاگ نویسی سایت های فروشگاهی ثبت شده است

  1. من خودم سابقه وبلاگ نویسی ندارم. ولی با توجه به مقاله شما ترغیب شدم که این کار رو شروع کنم. پیشنهاد میکنین که چجوری شروع کنم؟ آیا شما آموزشی دیدین در این باره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *