صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / خنک کننده لپ تاپ

خنک کننده لپ تاپ

داشتن کول پد برای لپ‌تاپ یکی از ملزومات افرادی است که مدت زمان زیادی با آن کار می کنند یا از نرم افزار ها و بازی های سنگین بر روی آن استفاده می کنند.

برای کسانی که از لپ تاپ استفاده می کنند، بسیار لازم است که بتوانند یک جریان ورودی هوا به داخل دستگاه شان ایجاد کنند، تا از گرم شدن زیاد لپ تاپ و یا به اصطلاح عامیانه تر داغ شدن آن جلوگیری کنند. زیرا گرما قاتل اصلی عمر لپ تاپ ها می باشد. اگر شما هم خیلی از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید مانند مواردی که در بالا ذکر کردیم، لازم می باشد که یک جریان هوای مناسب به داخل آن ایجاد کنید تا از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ تان جلوگیری کنید.

البته فن خنک کننده لپ تاپ کاربردهای دیگری نیز دارد. مثلا برای کسانی که لپ‌تاپ خود را بر روی زمین قرار می‌دهند، ممکن است که سطح زمین دارای گرد و خاک باشد و یا بروی سطح پُرز وجود داشته باشد که احتمال این وجود دارد که در هنگام جریان ورود هوا به لپ تاپ این موارد، آسیب زا باشد.

گذاشتن لپ تاپ بر روی پا باعث احتمال ابتلا به سرطان می شود. اما اگر از یک فن خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید، دلیل اینکه بین شما و دستگاه تان فاصله می اندازد امکان سرطان را کاهش می دهد.

خرید بهترین کول پد

اندازه و ابعاد: کول پد ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. شاید مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید فن خنک کننده لپ تاپ باید به آن توجه کنید،این است که چه اندازه  کول پدی که متناسب شما می باشد. البته با توجه به سایز لپ تاپی که دارید می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. به طور مثال اگر دارای لپ تاپ هایی که مناسب بازی هستند، استفاده می کنید خرید کول پد لپ تاپ گیمینگ که دارای اندازه های متوسط و یا بزرگ می باشد، برای تان کاربردی تر است.

وجود فن خنک کننده: نکته دومی که باید بدانید، این است که یک سری از کول پد ها دارای فن خنک کننده می باشند و به وسیله آن لپ تاپ را خنک می کنند. اما دسته دیگری نیز وجود دارد و به گونه ای طراحی شده که با توجه به جنس استفاده شده در کول پد و ایجاد کردن فضای خالی در بین لپ تاپ و سطحی که در آن قرار دارد بدون نیاز به فن، کمک به خنک کردن سیستم کند.

البته در طراحی دسته ای که دارای فن خنک کننده می باشند، بعضی از محصولات وجود دارند که بیش تر از یک فن در آنها به کار رفته است.

امکان تنظیم ارتفاع: یکی از امکاناتی که در کول پد ها طراحی شده است تا کمک کند که زاویه دید تان نسبت به صفحه نمایش بهتر شود و همینطور ارگونومی مناسب تری در هنگام استفاده از لپ تاپ داشته باشید، امکان تنظیم ارتفاع کول پد ها می باشد. شما با استفاده از استندی و یا پایه خنک کننده لپ تاپ که در کول پد وجود دارد، می توانید ارتفاع مد نظرتان را که در چند زاویه تعبیه شده است، تنظیم کنید.

تعداد پورت ورودی و خروجی: همانطور که می دانید کول پد ها با پورت USB به لپ تاپ تان متصل می شود. یعنی اینکه یکی از ورودی های لپ تاپ تان کم می شود. اما یک سری از کول پد ها وجود دارند که بر روی آنها تعدادی پورت USB تعبیه شده تا در هنگام استفاده از فنخنک کننده به مشکل برنخورید.

در آخر لازم می باشد این نکته را ذکر کنیم که درست است درون لپ تاپ های گیمینگ سیستم خنک کننده تعبیه شده است، اما چون معمولا این لپ‌تاپ‌ها گران قیمت هستند، برای اینکه کمتر داغ شوند، بهتر است که فن خنک کننده لپ تاپ گیمینگ خریداری کنید تا هم به جریان ورودی هوای داخل لپ تاپ کمک کنید و هم افزایش عمر لپ تاپ تان بیشتر می شود.

اینکه خرید کول پد ارزان مد نظرتان باشد و یا موارد دیگر با توجه به نکاتی که ذکر شد و امکاناتی که آن فن خنک کننده دارد بستگی دارد.

و اما این مجموعه‌ی نکاتی است که شما باید قبل از خرید فن خنک کننده بدانید تا بتوانید مناسب ترین گزینه با توجه به مواردی که نیاز دارید انتخاب کنید. امیداوریم بهترین کول پد مد نظر تان را خریداری کنید. شرکت تکنوسان …

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *