صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / x نکته ای که باید قبل از خرید هندزفری بلوتوث بدانید

x نکته ای که باید قبل از خرید هندزفری بلوتوث بدانید

خرید هندزفری بلوتوث به صورت اینترنتی برای بسیاری از افراد که از نزدیک نمی توانند کالا را لمس و آزمایش کنند، کاری دشوار است. شاید شما هم تجربه و دانش کافی در این زمینه نداشته باشید و نگرانی در هنگام خرید داشته باشید.

ما در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید هندزفری بلوتوث رعایت کنید بپردازیم. ولی قبل از آن لازم است که با انواع هندزفری های بلوتو

انواع هندزفری‌های بلوتوثی

۱. دور گردنی

این مدل در ایران بسیار محبوب می باشد و از ویژگی های خوب آن این است که به باتری آن به نسبت نوع دیگر هندزفری ها بزرگتر می باشد و برای کسانی که استفاده های طولانی تری از هندزفری دارند، مناسب تر است.

اما در ابتدا قصد داریم نگاهی گذرا به مزایا و معایب این نوع هندز فری ها بیاندازیم تا بتوانید راحت تر مناسب ترین هندزفری مورد نیازتان را خریداری کنید.

۲. تو گوشی بدون سیم

نکاتی که باید در هنگام خرید هندزفری بلوتوثی مورد توجه قرار داد

۱. مکان مورد استفاده

اولین نکته ای که قبل از خرید هندز فری باید مد نظر قرار بدهید، این است که بیشتر در چه مکان هایی از هندزفری استفاده می کنید. آیا بیشترین استفاده شما در حرکت و رفت و آمد می باشد و یا زمانی است که در جایی ساکن هستید و بیشتر برای مشاهده فیلم و موسیقی از آن استفاده می کنید.

اگر در هنگام رفت و آمد بیشتر از هندزفری استفاده می کنید، باید به طراحی ساخت و ارگونومی بودن آن توجه بیشتری کرد. زیرا برخی از هندزفری ها داخل گوش خوب قرار نمی گیرند و در هنگام حرکت ممکن است از گوش جدا شود.

۲. مدت زمان استفاده و ظرفیت باتری

خیلی مهم می باشد که بدانیم به طور معمول چه مدت در طول روز از هندز فری استفاده می کنیم. به طور مثال اگر در ما قرار است حدود ۶ ساعت از هندز فری استفاده کنیم، در هنگام خرید یک هندزفری با توان مصرفی ۳ ساعت برای هر بار شارژ نخریم.

برای اطلاع از مدت زمان استفاده از هندز فری باید به ظرفیت باتری و میزان مصرف آن در هر ساعت را بررسی کنیم. البته با عنوان عمر باتری نیز در محصولات این ویژگی معمولا ذکر می شود.

۳. دامنه برد انتقال صدا

به میزان محدوده‌ای که می‌توانیم از موبایل و یا دستگاه دیجیتالی که با هندزفری به آن وصل شده ایم، دور شویم. اگر عادت داریم که گوشی را در جایی ثابت بگذاریم و خودمان جابه جا شویم، بنابراین باید سعی کنیم، هندزفری را انتخاب کنیم که فاصله بیشتری را از منبع اتصال پوشش دهد.

۴. فرکانس

همانطور که می دانید گوش ما محدوده از ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلو هرتز را می تواند بشنود. بنابراین در هنگام خرید باید سعی کنیم، هندزفری انتخاب کنیم که این محدوده را پوشش بدهد؛ در غیراینصورت برخی از صداها را با کیفیتی نامطلوب می شنویم.

۵. آمپدانس

۶. تکنولوژی حذف نویز

۷.حساسیت (Sensitivity) :

۸. قابلیت ضد آب بودن

۹. رنگ

بله! همانطور که می دانید انتخاب رنگ کاملا سلیقه ای است؛ اما نکته ای که باید به آن توجه داشت، اگر احتمال کثیف شدن هندزفری به دفعات زیاد برایتان ممکن است رخ بدهد، شاید انتخاب رنگ های تیر در هنگام خرید برایتان مناسب تر باشد.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *