صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / خرید روکش و محافظ کابل

خرید روکش و محافظ کابل

کشیدگی و پارگی در محل اتصال سوکت و کابل از عوامل اصلی خرابی کابل شارژ و هندزفری و دیگر کابل ها می باشد. سیم به کار رفته در داخل کابل بر اثر خم و راست شدن زیاد دچار قطعی می شود و در مرور زمان ابتدا روکش کابل پاره می شود و سپس سیم های داخل آن، در مواردی هم قبل از اینکه روکش کابل آسیب ببیند سیم داخل کابل قطع می شود و همین قطع و وصل شدن ها میتواند خساراتی را به گوشی و گجت های دیگر مورد استفاده شما آسیب برساند. شما هم اگر خیلی زود با کابل هایتان دچار این مشکل می شوید با خرید روکش و محافظ کابل میتوانید عمر مفید کابل موردنظرتان را بالا ببرید. این روکش ها مدل های مختلفی دارند که روکش فنری از متداول ترین این محافظ هاست و تقریبا دور گردن هر فروشنده مترو با متراژ های مختلف و رنگبندی کامل قابل مشاهده نیز هستند. با خرید محافظ برای کابل و هندزفری علاوه بر بالا بردن عمر مفید آن ها از گره خوردن آن هم جلوگیری می کنید.

خرید روکش و محافظ کابل و انواع آن

روکش و محافظ کابل و هندزفری در ۳ حالت وجود دارد. دسته اول دور خود کابل پیچیده می شود که انواع محتلفی دارد، دسته دوم در محل اتصال کابل و سوکت و کانتکور استفاده می شوند که به دو صورت در بازار موجود هستند و دسته سوم و آخر گیره های نگهدارنده (ارگانایزر کابل Cable organizer) هستند که باعث ثابت ماندن کابل می شوند و روی میز نصب می شوند و نمیگذارند که کابل آویزان باشد و یک نظمی به کابل داده می شود به همین دلیل به آن ها نظم دهنده کابل و سیم نیز گفته می شود.

محافظ کابل و سیم به دو صورت فنری و سیلیکونی در بازار موجود است که طریقه ی نصب آن ها هم بسیار راحت است و فقط کافیست از یک سمت دور کابل پیچیده شوند. روکش و محافظ کابل و هندزفری فنری به علت در دسترس بودن و متنوع بودن و قیمت مناسبی که دارد پر فروش تر از نوع دیگر است.این روکش در متراژهای محتلفی در بازار وجود دارد. محافظ کابل سیلیکونی به علت انعطاف پذیری بالایی که دارد از خم شدن و شکستگی کابل، جلوگیری می کند.

محافظ کابل و سیم در کانکتور نیز به دو صورت می باشد. یک نوع آن روکش حراراتی است که یک روکش کوچک ۱۰-۱۵ سانتی است و کابل را به محل اتصال به وسیله حرارت وصل می کند و برای گوشی های آیفون و اندروید نیز وجود دارد و باعث بالا رفتن عمر کابل و جلوگیری از پارگی و خم شدن محل اتصال کانکتور و کابل می شود و دارای رنگبندی نیز هستند. روکش فانتزی هم حالت عروسکی دارد و تنوع بیشتر آن برای گوشی های آیفون هست و قابل استفاده برای سنین مختلف و سلایق متنوع می باشد و اغلب به صورت حیوان های مختلف و شخصیت های کارتونی موجود هستند و با پین از محل اتصال کانکتور کابل شما محافظت می کنند. تمام محافظ کابل شارژر و هندزفری جلوگیری کننده از خرابی سیم شارژر و هندرفری می شوند. روکش عروسکی و فانتزی زیبایی خاصی هم به سیم مورد استفاده می دهند و برای کسانی که بسیار زیاد به استایل خود و وسایلاشان اهمیت می دهند انتخاب جذابی می باشد.

در انتها: برای خرید روکش و محافظ کابل حرارتی به اندازه کابل خود دقت کنید چون بعضی از آن ها بر اساس مدل اورچینتل خود کابل یک گوشی ساخته شده اند به عنوان مثال اگر روکش حرارتی کابل لایتنینگ ایفون را می خواهید تهیه کنید و میدانید که اندازه کابل شما با این محافظ است میتوانید تهیه کنید در غیر این صورت اگر اندازه کابل و سیم مورد نظرتان نباشد بالطبع قابل استفاده نخواهد بود. شما میتوانید از تکنوسان بسته بندی های مختلف و تعداد بالا را به نسبت خرید تکی تهیه کنید تا هزینه کمتری بپردازید و تمام کابل ها و سیم ها و هندزفری هایتان را سالم نگهداری کنید.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *