صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / خرید تبدیل USB به LAN

خرید تبدیل USB به LAN

معمولا در ادارات و فضاهای کاری برای شبکه شدن با سیستم های دیگر و همینطور بهره بردن از بیشترین سرعت اینترنت مودم، از کابل LAN استفاده می شود. اندازه پورت های lan قدری بزرگ می باشد و به همین علت بیشتر لپ تاپ های کوچک و مک بوک ها بر روی بدنه شان جای این پورت وجود ندارد. اما اگر بخواهید از این درگاه استفاده کنید، لازم است که یک مبدل USB به Ethernet که در بازار با نام تبدیل USB به LAN هم معروف است، خریداری کنید. این کابل ها بر اساس قابلیت هایی که دارند به انواعی تقسیم می شود و شما می توانید بر حسب نیازتان، محصول مد نظر را خریداری کنید.

انواع کابل تبدیل USB به LAN

۱. بر اساس نوع کانکتور

USB 2.0

یکی از رایج ترین محصولات در این گروه، مبدل USB 2 به LAN می باشد. حداکثر سرعت این کانکتور در برخی از مدل ها تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه می رسد و با توجه به سرعت اینترنت در داخل کشور این مقدار کافی می باشد.

USB 3.0

قیمت کابل مبدل usb 3 به ethernet، از تبدیل usb 2 بیشتر است. اما سرعت انتقال در این کابل ها حتی تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه هم می رسد. علاوه بر این در جاهایی که فقط پورت USB 2 موجود می باشد از کانکتور usb 3 هم می توان استفاده کرد.

usb c (تایپ سی)

مبدل USB-C به Ethernet بیشتر در مک بوک ها استفاده می شود. زیرا برخی از مک بوک ها حتی پورت usb هم ندارند و فقط دارای یک پورت تایپ سی می باشند.

تبدیل usb c به lan از تبدیل usb 2 گرانتر می باشد. اما سرعت انتقال اطلاعات بیشتری دارد.

۲. بر اساس تعداد پورت

معمولی

دستگاه های تبدیل معمولی فقط دارای یک نوع تبدیل می باشند. بیشتر برای کسانی که مناسب است که با مشکل کمبود پورت مواجه نمی شوند و تنها به یک lan احتیاج دارند.

هاب

هاب ها، دستگاه های مبدلی هستند که یک درگاه خروجی را به چندین درگاه خروجی افزایش می دهند. اگر علاوه بر پورت lan، تعداد پورت های usb دستگاه تان هم کم می باشد، خرید یک هاب بیشتر به شما توصیه می شود. زیرا با یک دستگاه چندین نیاز شما باهم بر طرف می شود.

حال این شما هستید که با توجه به کارکرد های پورت ethernet باید تصمیم بگیرید که چه نوع دستگاهی برای شما مناسب تر می باشد. اگر شما قصد داشته باشید که با استفاده از سیستم و یا لپ تاپ تان در جایی شبکه شوید، و پورت lan نداشته باشید، حتما این دستگاه به کارتان می آید و می توانید در داخل کیف لپ تاپ تان یک دستگاه مبدل قرار دهید.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *