صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / خرید بهترین پاور بانک ۱۰۰۰۰

خرید بهترین پاور بانک ۱۰۰۰۰

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در حین کار با گوشی و بیشتر در اوج نیاز به گوشی، شارژ گوشی تمام شده و اتفاقا به پریز برق هم دسترسی نبوده و عصبی شده اید! طبیعی هم هست چون امروزه اکثر کارها با گوشی انجام می‌شود و خیلی از کسب و کارها وابسته به گوشی هستند پس داشتن پاور بانک از نان شب هم واجب تر شده است. برای خرید پاوربانک لازم است به چند نکته توجه کنید تا با خرید اشتباه پاور بانک عصبانیت خودتان را بیتشر نکنید و با آرامش و خیال راحت به انجام کارهای خود بپردازید. بر خلاف انتظار پاور بانک خوب لزوما پاور بانک گران قیمت نیست و شما با توجه به هدف و نیاز و مدل گوشی میتوانید با قیمت مناسب بهترین پاور بانک را انتخاب کنید.

به چه نکاتی در هنگام خرید باید توجه کنید؟

ظرفیت

اولین و مهم‌ترین مشخصه در پاوربانک ظرفیت آن‌هاست که با واحد میلی‌آمپرساعت (mAh) بیان می شود.ظرفیت پاور بانک به کاربر نشان می‌دهد که چند بار میتواند با پاور بانک گوشی خود را شارژ کند. باید به این نکته توجه کنید که ظرفیت پاور بانک در عمل ان چیزی نیست که در هنگام خرید یا در مشخصات محصول قید شده است. پاور بانک دارای ظرفیت اسمی و واقعی است. به عنوان مثال برای خرید پاور بانک ۱۰۰۰۰ برای گوشی با ظرفیت باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی انتظار ۵ بار شارژ شدن را نداشته باشید و در عمل فقط  ۳ بار میتوانید اینکار را انجام دهید. آنچه در برگه مشخصات پاوربانک نوشته شده ظرفیت اسمی آن است. دلیل عدم تطابق برای ظرفیت اسمی و ظرفیت واقعی در این است که واحد اندازه‌گیری ظرفیت باتری در ولتاژ ۳.۵ ولت است در صورتی که گوشی‌های هوشمند در حالت عادی با ولتاژ ۵ ولت شارژ می‌شوند. علاوه بر این در هنگام شارژ شدن باتری بخشی از انرژی به صورت گرما هدر می‌رود و به دلیل مقاومت کابل ها و اتصالات بخش دیگری از انرژی هدر می‌رود. برای محاسبه ظرفیت پاور بانک باید میزان ظرفیت را در میزان بهره‌وری یا راندمان آن ضرب کنید در نتیجه اگر پاور بانک با ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی امپر خریداری کنید به صورت تقریبی پاوربانکی با ظرفیت ۸۰۰۰ خواهید داشت.

سرعت شارژ باتری

وقتی از پاور بانک استفاده می‌کنید بی شک دوست دارید هر چه زودتر باتری گوشی شما شارژ شود. اگر پاوربانک مورد نظر شما از فناوری شارژ سریع بهره مند باشد و گوشی شما هم با این قابلیت سازگار باشد می توانید پاور بانکی را انتخاب کنید که گوشی شما را سریع تر شارژ کند. البته باید به این توجه کنید که وقتی گوشی شما در حالت عادی به طور مثال ۲ ساعت طول می‌کشد تا کامل شارژ شود پاور بانک (شارژر همراه) ۳ برابر خود گوشی طول می‌کشد تا کامل شارژ شود و این کاملا طبیعی است.

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک

سرعت شارژ شدن خود پاور بانک نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. بعضی از پاور بانک ها باید ساعت ها در شارژ بمانند تا شارژ شوند در حالی که مدل هایی هستند که با کابل های USB به سرعت شارژ می شوند. بنابراین در هنگام خرید به فناوری بکار رفته در شارژ خود پاوربانک دقت کنید.

وزن پاور بانک

وزن پاوربانک مسئله مهمی است که با توجه به نوع نیاز میتواند متفاوت باشد. از انجایی که پاور بانک شارژر همراه است باید راحت و قابل حمل کردن باشد و ادیت کننده نباشد. اگر پاوربانک با ظرفیت بالا و تعداد پورت های زیاد نیاز داشته باشید بالطبع سنگین تر خواهد بود. که این نکته در قیمت پاور بانک هم تاثیر دارد.

تعداد درگاه خروجی

برای کسانی که همزمان قصد دارند دو گوشی موبایل و یا بیشتر شارژ کنند، حتما باید در هنگام خرید دقت کنند که پاور بانک بیشتر از یک درگاه شارژ خروجی داشته باشد.

نمایش میزان شارژ باقی مانده باتری

به طور معمول پاور بانک ها به دو صورت شارژ میزان شارژ باقی مانده را نشان می دهند؛ یا با چراغ LED نمایش می دهند و یا به طور واضح درصد باتری باقی مانده بر روی آن نشان داده می شود. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که برایتان مهم است بدانید دقیقا پاور بانک تان چه میزان شارز نگه می دارد به شما توصیه می کنیم تا در هنگام خرید پاور بانک حتما موردی را انتخاب کنید که نمایش درصد باتری دارد.

سازگاری

از این جهت که از هردو سیستم عامل اندروید و آیفون قابلیت پشتیبانی دارد یا خیر.

قابلیت شارز کردن

اگر به غیر از گوشی وسایل الکترونیکی دیگر مثل لب تاپ و یا تبلت هم قصد دارید با پاور بانک شارژ کنید بنابراین سازگاری پاوربانک با انواع محصول را بررسی کنید.

محافظت در برابر نوسانات ولتاژ و جریان برق

اگر جایی که پاور بانک را شارژ می کنید احتمال نوسان جریان برق وجود دارد، با این قابلیت دیگر نگران خراب شدن پاور بانک تان نیستید.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *